Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Vaksina Covid: Ekspertët amerikanë rekomandojnë aprovimin e vaksinës Pfizer

Covid-19  |  11.12.2020 Ora 8:09   

Ekspertët mjekësorë nga SHBA të cilët këshillojnë Administratën Amerikane të Ushqimit dhe Barnave (FDA) kanë rekomanduar miratimin emergjent për vaksinën e koronavirusit Pfizer-BioNTech. Vendimi vjen pasi një panel prej 23 anëtarësh u takua për të përcaktuar nëse përfitimet e ilaçit tejkalojnë rreziqet.
 
Vaksina Pfizer tashmë është aprovuar për publikun në Britani të Madhe , Kanada, Bahrein dhe Arabinë Saudite.
 
Vaksina  ende duhet të miratohet zyrtarisht nga Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave (FDA), vendimi i të cilëve pritet në ditët në vijim. Rekomandimi vjen një ditë pasi SHBA-të regjistruan më shumë se 3,000 vdekje në periudhën e fundit 24-orëshe - totali më i lartë në një ditë të vetme kudo në botë.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Covid-19

Marketing