Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Nuro vendoset të jetë shërbimi i parë DELIVERY pa shofer në Kaliforni

Teknologji  |  25.12.2020 Ora 11:48   
California ka dhënë lejen për një shërbim komercial të shpërndarjes (delivery) pa shofer për herë të parë.
Fillimi i robotikës Nuro ka në plan të fillojë operacionet e saj të shpërndarjes pa shoferë që nga viti i ardhshëm.


Ajo testoi më parë automjetet e saj R2 në shtet në prill, por leja do ta lejojë atë të ngarkojë njerëzit për shërbimin e saj.
Automjetet e firmës do të jenë të kufizuara në 35 km / orë (56 km / orë) dhe do të kufizohen për të operuar në kushte "të motit të mirë".
Lëshimi i lejes së parë është një moment historik në evolucionin e automjeteve autonome në Kaliforni, ”tha drejtori i Departamentit të Automjeteve Motorike të Kalifornisë, Steve Gordon.

"Ne do të vazhdojmë të mbajmë parasysh sigurinë e publikut automobilistik ndërsa zhvillohet kjo teknologji."
Nuro u themelua nga dy ish-inxhinierë të Google dhe ka fonde nga firma japoneze Softbank.
Automjetet e saj janë krijuar për të funksionuar pa një shofer ose pasagjerë në to.
 
R2 përdor radar, imazhe termike dhe kamera 360 gradë për të drejtuar lëvizjen e tij. Dhe i mungon timoni, pedalet ose pasqyrat anësore.
 
Automjeti ka një kornizë në formë veze që është më e vogël se shumica e makinave në SH.B.A. Ajo gjithashtu ka dy ndarje të kontrolluara nga temperatura për dërgesat. Dyert ngrihen për të zbuluar artikujt pasi të jetë futur një kod nga marrësi.
 
Gjatë një prove  të mëparshëm në Hjuston, Teksas, në shkurt, R2 dorëzoi pica për Domino's Pizza, ushqime nga zinxhiri i supermarketeve Kroger dhe mallra për Walmart.
 
Edhe kështu, një ekspert transporti tha se çështjet e sigurisë do të vazhdojnë të jenë shqetësuese.
 
"Do të jetë shumë e kufizuar për të filluar ndërsa teknologjia vlerësohet plotësisht," tha Prof David Bailey nga Universiteti i Birmingham.
 
"Kështu, për shembull, automjetet do të lejohen vetëm në" rrugë sipërfaqësore "me shpejtësinë e tyre të kufizuar në 35 milje në orë, dhe robotët më të vegjël të dorëzimit Nuro do të kufizohen në vetëm 25 milje në orë.

"Eshtë në thelb një vendim i kufizuar, por ende një hap i rëndësishëm drejt një të ardhme pa shofer."
Në tetor, taksitë pa shoferë filluan të veprojnë në Phoenix, Arizona, si pjesë e shërbimit Waymo të Google.

Një shërbim i ngjashëm, i mbështetur nga gjigandi i teknologjisë dhe shitjes me pakicë në internet Alibaba, aktualisht po provohet në qytetin më të madh të Kinës, Shangai.

Ato shënojnë vetëm dy nga provat e shumta që përfshijnë automjete të ndryshme autonome në të gjithë botën. /bbc/
 
 

Komentet

Marketing

Tjera në Teknologji

Marketing