Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

America Ferrera debuton si regjisore

Film  |  26.02.2021 Ora 8:44   
America Ferrera do të debutojë si regjisore me filmin “I Am Not Your Perfect Mexican Daughter”,

Ajo do ta realizoj filmin bazuar në romanin më të shitur të Erika Sanchez “I Am Not Your Perfect Mexican Daughter”.

Ngjarja është e vendosur në vitin 2017, dhe historia ka të bëjë rreth një vajze rebele adoleshente të emigrantëve meksikanë të gjeneratës së parë.

Ferrera thotë se ra në dashuri me romanin kur e lexoi për herë të parë.

"Vite më parë, unë u dashurova me romanin mahnitës të Erika L. Sánchez. Thellësia, zgjuarsia dhe inteligjenca e fshehtë e shkrimit të saj, dhe heroina e saj e re Latine, më goditi deri në thelb dhe më bëri ta dua shumë më shumë”, tha ajo.
Autori Sanchez do të shërbejë si një nga prodhuesit e filmit që do të prodhohet nga Netflix.

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing