Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Olivia Colman do të interpretojë në “Empire of Light”

Film  |  07.04.2021 Ora 8:02   
Olivia Colman është vendosur të luajë në “Empire of Light’.

Aktorja 47-vjeçare ka filluar diskutimet për një rol kryesor në filmin e ardhshëm romantik, i cili po drejtohet nga Sam Mendes për “Searchlight Pictures”.
 
Sam gjithashtu shkroi filmin, dhe prodhimi është vendosur rreth një kinemaje të vjetër të bukur në Bregun e Jugut të Anglisë në vitet 1980.

Regjisori po prodhon ‘Empire of Light’ me Pippa Harris përmes Neal Street Productions dhe do të ribashkohet me kineastin Roger Deakins.
 
Filmi planifikohet të dalë në fund të vitit 2022.

“Kam qenë prej kohësh një admirues i Searchlight dhe mënyrës dinamike që ata kanë prodhuar dhe lëshuar disa nga shfaqjet e mia të preferuara teatrale të viteve të fundit. Ky projekt është shumë afër zemrës time dhe nuk mund të isha më i kënaqur që ai ka gjetur shtëpinë e tij ideale”, tha Sam.
 
 “Sam ka shkruar një dramë kinematografike që na rrëmbeu zemrat nga faqja e parë. Ai është një kineast mjeshtëror dhe ne mezi presim të punojmë me të, Pippa dhe Roger dhe të bashkohemi me Olivia-n e madhe në këtë film vërtet të veçantë”, kanë deklaruar Matthew dhe David.
 

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing