Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Comedy Central planfikon një seri të re "Drunk History: Black Stories"

Film  |  07.04.2021 Ora 8:14   
Një seri e re me titull "Drunk History: Black Stories", po planfikohet nga Comedy Central International.

Seriali do të tregojë histori nga e gjithë bota afrikane, duke përfshirë përralla pak të njohura nga kontinenti i Afrikës, Karaibet dhe SH.B.A.

Duke filluar  nga aktori dhe producenti britanik Rapman, yje të ndryshëm do të tregojnë historitë e dramatizuara.

Prodhimi i Gwendolyn Elliott nga ViacomCBS, prodhuesit ekzekutivë Collins Harris, Rebecca Hewett dhe ekipi i tyre kërkuan përralla që do t'i jepnin vetes një format argëtues dhe qesharak.

"Ne vërtet dëshironim të merrnim platformën, e cila është e njohur, është një platformë e njohur dhe ta përdorim atë si një model për të festuar këto histori", tha Harris për CNN.

"Ju e dini që ne jemi me të vërtetë duke ngritur një gotë për njerëzit që meritojnë të pranohen”, ka shtuar ai.

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing