Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

EROS vjen me një mix të bërë ekskluzivisht për ‘Rave’ dhe ‘Win Music Freedom

Muzikë  |  05.05.2021 Ora 19:35   
Rave Live Session është transmetimi javor , i mundësuar nga Win Music Freedom, ku shfaqim DJ-të më të mirë lokal dhe Internacional

ERØS - nje emër i ri në skenën lokale.

Ka marrë pjesë në festivale të ndryshme regjionale dhe botërore ku ka luajtur përkrah emrave si: Calvin Harris, Dimitri Vegas & Like Mike, Lost Frequencies, W&W, Ofenbach, Meduza, Merk & Kremont, Blinders, Galoski, Vanillaz, CryJaxx, Mattia Trani, I HATE MODELS, Airod, Hadone, Thomas P. Heckmann, etc.

Muzikën e tij e kanë perkrahur/luajtur disa prej DJ më të njohur ndërkombëtarisht si: David Guetta, Alok, Chuckie, Wolfpack, R3HAB, Cat Dealers, Deniz Koyu, Felix Cartal, YVES V, Danny Avila, D-Block & S-te-Fan, etc.

Qe nga viti 2020, drejton EDM labelin e 10-te më të madh në botë - United Music Hits, i cili numeron miliona ndjekes ne YouTube dhe Spotify.

Eros mund ta ndiqni live session në faqen zyrtare të Rave Travel, Win music freedom ks dhe Radio Plus.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing