Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Sunset Ritual me një artist Special në Dhërmi-NIKIFOR

Muzikë  |  18.05.2021 Ora 18:49   
Rave Live Session është transmetimi javor , i mundësuar nga Win Music Freedom, ku shfaqim DJ-të më të mirë lokal dhe Internacional

DJ Nikifor drejton emisionin më të njohur në radio të muzikës dance "Antenna Night

Tracks" Gjurmët ", një shfaqje mikse 3 orëshe në të cilën ai po paraqet atë që aktualisht po luan dhe ka një larmi DJ ndërkombëtarë,.

Që në moshë të re DJ Nikifor është DJ numër një në Maqedoni. Kjo rezultoi me marrjen e ftesave për të performuar para, pas & së bashku me artistët më të mëdhenj në planet, siç janë: Makina

l Cox, Deep Dish, John Digweed, Sasha, Solomun, Kafe e Zezë, Tale of Us, Dennis Cruz, Roger Sanchez, Hernan Cattaneo, Marco Carola, Eric Prydz, Paul Van Dyk dhe lista vazhdon.

DJ Nikifor ishte rezident DJ në Mykonos Greqi, Klubi Paradise (klubi nr.7 nga dj mag atë vit) ku ai u hap dhe u mbyll për emrat më të mëdhenj të djemve si Avicii, Afrojack, Dimitri

nga Parisi etj. Pas fjalëve të tij, ai përfundoi Shkollën e Prodhimit të Muzikës në Dubspot në NY dhe ende është duke pritur hitin e tij nr.

Këto ditë, ai është pjesë e organizatës WIN MUSIC FREEDOM. 

Dj Nikifor është ndër DJ-të më të mirë në Ballkan dhe po shkon ndërkombëtarisht ngadalë por me siguri, duke qenë dj zyrtar aktual i banimit për Evropën Juglindore për emrat më të mëdhenj atje si: Solomun, Black Coffee, Dennis Cruz etj.

Bashkohuni me ne këtë të Dielë në 21:00, Live Session mund ta ndiqni në faqen zyrtare në facebook të Rave Travel, Win Music Freedom Ks dhe Radio Plus

Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing