Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Një performancë e bukur pianoje vjen në RAVE dhe Let’s CML nga artisti i njohur -STEPHAN MÖLLER-Viena, Austria.

Muzikë  |  30.06.2021 Ora 18:32   
Rave ka knaqësin te iu njoftoj që ksaj rradhe do kemi një koncert të veçantë per adhuruesit e muzikës klasike dhe të ftuar kemi  STEPHAN MÖLLER, një nga artistët më të mirë në të gjithë botën për të performuar një koncert të bukur virtual.

STEPHAN MÖLLER  vjen nga Viena, Austria.

Ai fitoi për herë të parë një reputacion pianistik si fitues i çmimeve në Konkursin Ndërkombëtar të Beethoven në 1985 në Vienë. Që atëherë ai ka performuar në Japoni, Kinë, Amerikën e Veriut dhe të Jugut, si dhe në të gjithë Evropën. Përveç interpretimit të të gjithë repertorit standard, Stephan Möller është përqendruar në interpretimin e Klasikëve Vienezë, në veçanti të 32 sonatave të piano të Beethoven, të cilat ai i ka interpretuar tërësisht në ciklet e koncerteve, dhe pesë koncerteve të tij në piano. Monumente të tjera në repertorin e tij të gjerë janë parafrazimet e Franz Liszt në skenat e operës Wagner dhe transkriptimet e Liszt të Simfonisë së Nëntë të Beethoven.

Ju keni mundësinë ta dëgjoni duke luajtur performancën më të bukur në platformën tonë Rave, të dielën në ora 21:00h në facebook faqën zyrtare të Rave Travel, LET’S CML dhe Radio Plus.

Mundësuar nga LET’S CML, Komuna e Prishtinës, Ministria e Kulturës Rinis dhe Sportit.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing