Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Matt Damon dëshiron gjithmonë të jetë në filmat e Steve Soderbergh

Film  |  02.08.2021 Ora 7:52   
Matt Damon ka pranuar se gjithmonë përpiqet të marrë një rol në çdo film të Steven Soderbergh.
 
Aktori 50 -vjeçar, i cili ka punuar me regjisorin në disa filma, përfshirë komedinë kriminale të vitit 2009 "Informatori" dhe dramën e vitit 2013 "Prapa Candelabra”
 
"Unë përpiqem të bëj çdo film që bën Steven, duhet të përpiqem të luaj të paktën një pjesë në të. Mendoj se jama deri tani në 10”, tha Damon.
 
Damon pranoi se ai kishte parë tashmë skenarin të cilin ai përpiqet ta bëjë për të gjitha projektet e Soderbergh.
 
"Unë tashmë e kisha lexuar skenarin sepse zakonisht lexoja atë që ai po punonte nga interesi, kështu që unë thjesht hodha rastin të hidhesha me parashutë dhe ta luaja atë djalë.Plus është një skenë me dy nga aktorët e mi të preferuar në botë, Don Cheadle dhe Benicio del Toro, kështu që ishte një tjetër po e lehtë”, ka shtuar ai.
 
Damon gjithashtu shërben si producent me projektin  “Greenlight” së bashku me Chris Moore, Sean Bailey dhe Ben Affleck, ndërsa ai dhe Affleck gjithashtu krijuan Pearl Street Films së bashku.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing