Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Lukaku dhe Werner të dëmtuar

Sport  |  21.10.2021 Ora 10:58   
Të dy sulmuesit u detyruan të largoheshin të mërkurën mbrëma ndaj Malmo, por Blutë kanë forcë të mjaftueshme në thellësi për t'u marrë me mungesat e tyre Dy dëmtime kanë tronditur Chelsean pas asaj që duhet të ishte një fitore rutinë, pa probleme kundër Malmo në Ligën e Kampionëve të Mërkurën.

E para, dhe më shqetësuese, ishte Romelu Lukaku që u detyrua të largohej në minutën e 23 -të pas një sfide të egër nga Lasse Nielsen.

Partneri i sulmuesit Timo Werner u zëvendësua më pas në minutën e 44-të si pasojë e një dëmtimi me pamje të dhimbshme nga hamstringu

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing