Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Zayn Ali Salman talenti 4 vjeçar që u rekrutua nga FC Arsenal

Sport  |  21.10.2021 Ora 12:50   
Talentët botërorë si Michael Jordan, Mike Tyson dhe Sir Lewis Hamilton nuk u shfaqën vetëm nga ajri… ata u nxitën. Shkollat e mesme dhe kolegjet në të gjithë SHBA-në dhe gjithë Botën e dinë atë. McLaren Racing e di këtë. Dhe nga të gjitha llogaritë, Arsenal FC e di këtë duke pasur parasysh se si ata vëzhguan futbollistin katërvjeçar, Zayn Ali Salman, ndërsa ai ishte ende në parashkollor që është rekrutimi më i ri ndonjëherë në arsimin para-akademik të Arsenalit.

Sipas BBC, Salman tërhoqi vëmendjen e klubit të futbollit me qendër në Londër pasi vraponte vazhdimisht në fushë, rreth lojtarëve dy herë më të mëdhenjë në moshë sesa ai , do të thotë trajneri  e futi të luajë ne grup me moshat shtatë, tetë dhe nëntë vjeç, përderisa Zayn ishte vetëm 4 vjeç.

"Ne e vendosëm atë padyshim me moshën e tij me katër, pesë, gjashtë vjeç, dhe tashmë ai ishte kokë e këmbë mbi të gjithë," shpjegon Austin Schofield, trajneri i Salman në First Touch Football Academy.

“Ishte e qartë se Zayn Ali Salman ishte i veçantë qysh në momentin që lindi”- , ka thënë babai i tij. Ekuilibri superior ishte diçka që Zayn  arriti ta  demonstrojë  gjatë gjithë foshnjërisë , tha ai ndër të tjera.

Arsenali FC nuk është klubi i vetëm që nuhati këtë super yll të ardhshëm. Zayn Ali Salman, i cili sapo ka mbushur pesë vjeç, thuhet se ka marrë oferta nga "klube të tjera të mëdha" që kur u vëzhgua nga i pari. Për momentin, megjithatë, ai duket i përkushtuar ndaj "klubit të tij të preferuar" e që është pikërisht Arsenali. /bbc/
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing