Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Ylli i Bayernit dhe Francës i shmanget burgut

Sport  |  29.10.2021 Ora 13:55   
Mbrojtësi është dënuar me një gjobë prej 96,000 €, por nuk do të vuajë dënimin me burg pasi e pa ankesën e tij të mbajtur në gjykatë Mbrojtësi i Bayern Munich dhe Francës, Lucas Hernandez, i është shmangur dënimit me burg për shkelje të një urdhri ndalimi. Hernandez dhe ekipi i tij ligjor bënë një apel kundër akuzës, për të cilën prokurori kishte kërkuar një vit burg. 26-vjeçari u paraqit në gjykatë në Madrid në fillim të këtij muaji, por ankesa e tij tani është miratuar.

Në vitin 2017, Hernandez, atëherë një lojtar i Atletico Madridit, u akuzua pasi ai dhe e dashura e tij u përfshinë në një grindje që e çoi atë në spital me lëndime të lehta. Në atë kohë, një gjykatë vendosi një masë ndalimi për gjashtë muaj, por çifti udhëtoi për në Shtetet e Bashkuara katër muaj më vonë në muajin e mjaltit.

Pas kthimit të tyre në Madrid, Hernandez u arrestua për shkelje të urdhrit të ndalimit dhe në vitin 2019, ai u dënua me gjashtë muaj burg. Gjykata fillimisht hodhi poshtë një apel nga Hernandez kundër atij dënimi dhe e urdhëroi atë të kthehej në Madrid për shkak të statusit të tij si një shkelës i përsëritur. Megjithatë, apeli aktual i Hernandez është pranuar, që do të thotë se ai do të shmangë çdo burg.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing