Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Portugalia nuk kualifikohet për Katar 2022

Sport  |  15.11.2021 Ora 12:07   
Serbia arriti automatikisht kualifikimin e Kupës së Botës 2022 pas një goditjeje me kokë në minutën e 90-të nga zëvendësuesi i pjesës së parë, Aleksandar Mitrovic, i cili u dha atyre një fitore 2-1 ndaj Portugalisë në ndeshjen e tyre kualifikuese të Grupit A të dielën.

Rezultati e ngriti Serbinë në vendin e parë me 20 pikë, tre më shumë se Portugalia e vendit të dytë, të cilës i nevojitej vetëm një barazim për të përfunduar në krye në diferencën e golave dhe për t'u kualifikuar, por tani do të shkojë në play-off të marsit.
 
 
 
 
 
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing