Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Aktori Chris Tucker paditet për evazion fiskal

Film  |  19.11.2021 Ora 11:20   
Aktori dhe komediani Chris Tucker, i njohur për rolet e tij në filmat “Friday” dhe “Rush Hour”, thuhet se po përballet me një padi prej 9.6 milionë dollarësh nga IRS.

Më 15 nëntor, IRS ngriti një padi civile në gjykatën federale kundër aktorit, sipas dokumenteve gjyqësore të marra nga The Wrap. Padia u ngrit në Nevada, ku banon Tucker, dhe thotë se ai "neglizhoi" të paguante afro 10 milionë dollarë taksa.

Ndërsa karriera e Tucker nuk është aq e zënë sa ishte në fillim të viteve 2000, padia thotë se ai i detyrohet taksave që nga viti 2002 dhe për vitet e tjera, duke përfshirë 2006, 2008 dhe 2010.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing