Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

A i janë shterrë idetë origjinale Hollywood-it?

Film  |  19.11.2021 Ora 11:50   
Që Hollivudi po bëhet më dembel dhe arti sakrifikohet gjithnjë e më shumë për përfitim maksimal, është një refren  që kohëve të fundit po e dëgjojmë shumë shpesh.

Në vitin 2019, të gjithë 10 filmat kryesorë me fitimet më të larta në arkat e SHBA-së, u bazuan në pronat ekzistuese intelektuale, do të thotë në lodra të famshme apo libra komikë, ndërsa vetëm dy dekada më parë, ishin pesë filma të tillë.

Dhe në shumë raste, këto fitime të mëdha qofshin ato ribërje, spin-off, apo vazhdime të shumëpritura të klasikëve, luajnë me një emocion në veçanti e që është nostalgjia. Ata i ofrojnë audiencës kënaqësinë e përvojave të kaluara kinematografike dhe komoditetin e përfshirjes në diçka të njohur.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing