Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Kevin Spacey duhet të paguaj 31 milionë dollarë kompanisë së prodhimit të “House Cards” pas ngacmimeve seksuale

Film  |  23.11.2021 Ora 11:21   
Një gjyqtar ka urdhëruar Kevin Spacey dhe kompanitë e tij t'i paguajnë gati 31 milionë dollarë MRC, kompania e prodhimit pas serialit  "House of Cards", pasi zbuloi se Spacey shkeli kontratën e tij duke shkelur politikën e ngacmimit seksual të kompanisë.

MRC ndërpreu marrëdhënien e saj me Spacey dhe anuloi një sezon të shfaqjes në vitin 2017, pasi shumë njerëz dolën përpara për të pretenduar një model sjelljeje grabitqare seksuale, te tij.

MRC paraqiti një peticion të hënën në Gjykatën e Lartë të Los Anxhelosit për të konfirmuar vendimin e arbitrazhit, pasi vendimi u la në fuqi në një apel konfidencial.

Spacey dhe kompanitë e tij, M. Profitt Productions dhe Trigger Street Productions, u urdhëruan të paguanin 29.5 milionë dollarë dëmshpërblim plus 1.2 milionë dollarë tarifa avokatësh dhe 235,000 dollarë shpenzime.

Spacey ishte ndër figurat e para kryesore të Hollivudit që u akuzua pas skandalit të Harvey Weinstein në tetor 2017. Më 2 nëntor 2017, CNN raportoi se Spacey,  ylli dhe producenti ekzekutiv i "House of Cards", kishte krijuar një mjedis "toksik" duke bërë komente të vrazhda dhe duke u angazhuar në prekje jo konsensuale të punonjësve të rinj meshkuj, duke cituar tetë burime prodhimi. MRC tha se nuk kishte "asnjë njohuri" për sjelljen e pahijshme të supozuar të Spacey-t para raportit të CNN.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing