Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Pse dështoi në arkëtime filmi “The Last Duel” tregon regjisori Ridley Scott

Film  |  23.11.2021 Ora 11:34   
Ridley Scott nuk thotë se ndjen keqardhje  për  punën që bëri si regjisor por edhe  promovues  i dramës së  Disney-t, të vitit 2021 “The Last Duel”  ndërsa ka thënë se dështimi i tij në arka është faji i të rinjve dhe celularëve të tyre.

Regjisori, i njohur për filmat e suksesshëm komercialë dhe kritikë si "Alien", "Thelma & Louise" dhe "The Martian", u shfaq të hënën në podkastin "WTF" të komedianit Marc Maron. Ndër temat e diskutuara ishte "The Last Duel", filmi i regjisorit Scott dhe me skenar të Nicole Holofcener, Ben Affleck dhe Matt Damon bazuar në librin me të njëjtin emër të Eric Jager, i cili fitoi vetëm 27 milionë dollarë në mbarë botën, pavarësisht se kishte një buxhet prej 100 milionë dollarësh.

“Jo. Disney bëri një punë fantastike promovimi, "tha Scott kur Maron la të kuptohej se kompania mund të ketë qenë arsyeja e performancës  së ulët të filmit "The Last Duel". “Shefat e pëlqyen filmin  sepse në fakt unë isha i shqetësuar se nuk ishin, por ata e pëlqyen shumë filmin, kështu që reklamimi, publiciteti, etj., ishin të shkëlqyera.”- ka përfunduar Ridley Scott.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing