Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Vetëm 4 ditë pune në javë

Të Tjera  |  24.11.2021 Ora 14:41   
Një bankë në Britani të Madhe, ka marrë vendim që të shkurtoj ditët e punës, duke i lënë në vetëm 4 sosh përgjatë një jave.
Atom Bank njoftoi të martën se kishte ulur gjithashtu orët javore të stafit të saj në 34 orë nga 38 orë sa ishin më përpara,
E gjithë kjo u bë në përpjekje për të mbështetur "mirëqenien mendore dhe fizike" të punonjësve të Atom dhe për të përmirësuar produktivitetin, tha kompania, duke shtuar se kjo formë e re pune do t'u sigurojë punonjësve më shumë mundësi për të ndjekur pasionet e tyre, për të kaluar kohë me familjet e tyre dhe për të ndërtuar një ekuilibër më të shëndetshëm punë/jetë.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Të Tjera

Marketing