Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

"Encanto", prin listat e arkave filmike gjatë fundjavës

Film  |  29.11.2021 Ora 8:17   
Disney  është rikthyer në krye të listave të arkave filmike gjatë Ditës së Falënderimeve.
 
"Encanto", fabula e re muzikore e animuar e studios, mblodhi 40.3 milionë dollarë nga 3,980 kinema të Amerikës së Veriut që nga e mërkura, një shifër e madhe në një kohë kur audienca familjare nuk ka qenë e etur për t'u kthyer në kinema.
 
Është bërë traditë festash që Disney të publikojë një film miqësor për familjen rreth Ditës së  Falendërimeve dhe "Encanto", një aventurë e animuar me vlerësime të kritikëve, tregon se prindërit kanë fituar besim për t'i rikthyer fëmijët e tyre të vegjël në kinema.
 
Hollivudi shpreson që ky trend të vazhdojë tani që fëmijët deri në 5 12 vjeç mund të marrin vaksinën COVID-19.
 
 
 “Encanto” ka arritur fundjavën më të mirë të hapjes për një film të animuar gjatë pandemisë.
 
Pronarët e teatrit dhe drejtuesit e studiove janë inkurajuar që "Encanto" nuk ishte filmi i vetëm për të shitur bileta. Përkundrazi.
 
Shikuesit e filmit gjithashtu shijuan dramën kriminale të listës A të MGM "House of Gucci", e cila solli 14.2 milion dollarë gjatë fundjavës tradicionale dhe 21.8 milion dollarë nga 3,477 vende në pesë ditët e para të publikimit, duke dëshmuar se ka ende një audiencë për dramat për të rritur, për aq kohë sa pasi është përfshirë Lady Gaga.
 
Kjo është renditja e filmave, e vlerësuar nga shitja e biletave gjatë fundjavës:
 
     “Encanto” – 40.3 milionë dollarë
     "Ghostbusters: Afterlife" - 35 milionë dollarë
     “House of Gucci” – 21.8 milionë dollarë
     "Eternals" - 11.4 milion dollarë
     "Resident Evil: Mirësevini në Raccoon City" - 8.8 milionë dollarë

 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing