Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Për dy vite, me kalin e tij udhëtoi në Siberi në temperatura deri në -60 gradë

Të Tjera  |  29.11.2021 Ora 12:27   
Një 23 vjecar, la gjithcka prapa edhe punën e tij mirë të paguar si menaxher restoranti, për të nisur aventurën e ecjes 15 000 kilometërshe në Siberi me kalin e tij dhe në temperature deri në -60 gradë ceslcius.

Nikita Gretsi nga Hertfordshire e nisi këtë aventurë që në vitin 2019, duke thënë se shpesh u përballë me vdekjes, duke përsuar edhe ngrirje të mushkërive, por se sipas tij e gjitha ia vlejti, sepse kështu ai përjetoi momente gëzimi të pastër.

Nikita tha se kuajt e egër që ka marr, kanë arritur deri tani të përshkojnë mbi 15 mijë kilometra në gjithë Siberinë dhe rrugën e tij mendon ta vazhdojë deri në vitin 2023.

Ai sqaroi se harxhoi të gjitha kursimet e tija që kishte mbledhur deri në atë kohë dhe shfrytëzoi cdo hapësirë që i dha pandemia dhe mbyllja totale. Kështu ai ka përjetuar lirinë e plotë, ndonëse jo rrallë herë në këtë rrugëtim kishte parë arinjë dhe kafshë të tjera të egra, por edhe kishte rrezikuar nga i ftofti ekstrem në këtë vend.

Por e gjitha ia vlejti sipas tij, sepse ka përjetuar momente gëzimi, që asnjëherë në jetë nuk i ka gjetur askund.
 
 
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Të Tjera

Marketing