Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Nuk intervenuan në një rast pasi po luanin Pokemon Go, policët humbin vendin e punës

Të Tjera  |  13.01.2022 Ora 12:10   
Dy oficerë të Los Anxhelosit kanë humbur vendin e tyre të punës, pasi që nuk intervenuan në një vjedhje, për shkak që ishin të zënë duke luajtur lojën Pokémon GO.
Në vend që t'i përgjigjeshin një telefonate aty pranë, Louis Lozano dhe Eric Mitchell u kapën duke kërkuar për personazhe Pokemon përmes aplikacionit Pokémon GO.
 Regjistrimet zbuluan se në vend që t'i përgjigjeshin thirrjes, dy oficerët po luanin për 20 minuta pa ndalë lojën e tyre përmes celularëve.
 Sipas Gjykatës në Kalifornia, policët kishin dëgjuar thirrjen, por e shpërfillën atë,
 
Kur u morën në pyetje, oficerët pretenduan se po diskutonin Pokemon dhe nuk po luanin. Oficerët u pushuan nga puna në 2018 pasi u vendos se ata kryen sjellje të pahijshme dhe shkelën besimin e publikut.
 
Përkundër apelimit, të dy policët humbën përfundimisht vendin e tyre të punës.
 
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Të Tjera

Marketing