Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Zëvendëspresidentja Kamala Harris me dy vaksina dhe dy perforcues rezulton me Covid-19

Covid-19  |  26.04.2022 Ora 18:51   

Kamala Harris përfundoi vaksinimin e saj me dy doza të vaksinës Moderna Covid-19 në janar 2021. Ajo mori dozën e saj të parë përforcuese në fund të tetorit dhe një vaksinë të dytë përforcuese më 1 prill.

   Testi pozitiv i Zëvendës Presidentit për Covid-19 vjen pasi SHBA-ja ka hequr kryesisht shumicën e masave të saj zbutëse Covid-19, pas rritjes së variantit Omicron gjatë dimrit.

   Në përputhje me udhëzimet federale të shëndetit publik, zyrtarëve dhe vizitorëve nuk u kërkohet të mbajnë maska ​​ose distanca sociale në ngjarjet e mëdha të Shtëpisë së Bardhë.  Rastet e Covid në Uashington kanë rënë që nga kulmi i tyre në fillim të janarit, kur vendi po përballej me një valë të rasteve të variantit Omicron, por kanë ardhur në rritje kohët e fundit.

   Megjithëse Shtëpia e Bardhë ka vazhduar të mbajë ngjarje të mbushura me njerëz, në ambiente të mbyllura, ku maskat janë opsionale dhe zyrtarët kanë hequr dorë nga maskat në publik, administrata ka thënë se ata po shkojnë përtej udhëzimeve federale për të zbuluar Covid-19 në ndërtesë.  Ka testime të detyrueshme për ata që bien në kontakt me Presidentin Joe Biden dhe distancim social gjatë takimeve, të paktën kur është e mundur.

   Shtëpia e Bardhë nuk po shqyrton kthimin në kufizimet e epokës së pandemisë, sipas sekretares së shtypit të Shtëpisë së Bardhë Jen Psaki.

   "Ne po vazhdojmë të zbatojmë politikën e kthimit në punë dhe ndjejmë se kemi masat e nevojshme për ta bërë këtë," tha ajo.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Covid-19

Marketing