Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Ylli i Goodfellas Ray Liotta ka vdekur në moshën 67-vjeçare

Film  |  27.05.2022 Ora 10:01   
 Aktori i Goodfellas Ray Liotta ka vdekur në gjumë në Republikën Domenikane në moshën 67-vjeçare.
 
Ylli amerikan ishte në atë vend për të filmuar filmin Dangerous Waters, tha publicistja e tij Jennifer Allen.
 
Ai ishte më i njohur për rolin e mafiozit Henry Hill në filmin gangster të Martin Scorsese të vitit 1990 Goodfellas dhe gjithashtu u shfaq në Field of Dreams.
 
Liotta mori shkëlqimin e tij të madh duke luajtur rolin e ish-të dënuarit Ray Sinclair në komedinë e zezë të vitit 1986, Something Wild.
 
Ai mori një nominim për Golden Globe për atë rol dhe vazhdoi të luajë në filmin e vitit 1988 Dominick and Eugene, rreth marrëdhënieve të tensionuara midis binjakëve me personazhe shumë të ndryshëm.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing