Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Facebook do t’u japë prioritet lajmeve nga burime ‘të besueshme’

Teknologji  |  22.01.2018 Ora 12:31   
Marku
Marku

Pasi njoftoi javën e kaluar se do të përcaktojë prioritetet postimet e miqve dhe anëtarëve të familjes mbi firmat dhe botuesit, faqja e medias sociale gjithashtu do të fillojë të përqendrohet në lajmet nga “burimet e besuara”.

Në një deklaratë të postuar në platformë, kryeshefi i Facebook Mark Zuckerberg shkroi se postimet nga botimi i lajmeve do të përbëjnë një përqindje të vogël në ushqimin e lajmeve të përdoruesit, rreth katër për qind. Por që përdoruesit e lajmeve do të shohin lajmet nga burime “të besueshme, informative dhe lokale”.

Komentet

Marketing

Tjera në Teknologji

Marketing