Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Kanadaja dëshiron të marrë 1.5 milion emigrantë deri në vitin 2025

Të Tjera  |  23.11.2022 Ora 8:29   
Kanadaja po vë një bast të madh për imigracionin për të mbushur boshllëkun në ekonominë e saj si pasojë e plakjes së popullsisë dhe uljes së fuqisë punëtore – por jo të gjithë janë të gatshëm të sjellin kaq shumë njerëz nga jashtë.
 
Në fillim të këtij muaji, qeveria federale njoftoi një plan agresiv për të pranuar 500 mijë emigrantë në vit deri në vitin 2025, me pothuajse 1.5 milion emigrantë të rinj që vijnë në vend gjatë tre viteve të ardhshme, transmeton Telegrafi.
 
Ky plan do ta shihte shtetin kanadez të mirëpresë rreth tetë herë numrin e banorëve të përhershëm çdo vit – për popullsi – sesa Britania e Madhe dhe katër herë më shumë se fqinji i saj jugor, Shtetet e Bashkuara.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Të Tjera

Marketing