Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Aktori i Harry Potter, Gary Oldman lë të kuptohet se do të tërhiqet nga aktrimi

Film  |  24.11.2022 Ora 10:44   
Aktori legjendar Gary Oldman ka lënë të kuptohet se ai mund të jetë gati të tërhiqet nga aktrimi njëherë e përgjithmonë.
 
Ylli i Harry Potter ka pasur një karrierë të gjatë në film dhe televizion, duke i dhënë atij një çmim Oscar, një Golden Globe, një çmim SAG dhe tre BAFTA.
 
Por ndërsa përgatitet të rikthehet për sezonin e dytë të Slow Horses të Apple TV+, duket se aktori ka filluar të mendojë të tërhiqet.

Oldman rrëfeu se ka filluar të mendojë për daljen në pension.
 
“Kam pasur një karrierë të lakmueshme, por karriera zbehet dhe kam gjëra të tjera që më interesojnë jashtë aktrimit”, tha ai.
“Kur je i ri, mendon se do të arrish t'i bësh të gjitha, lexoje atë libër, pastaj vitet kalojnë.
 
"Unë jam 65 vjeç vitin e ardhshëm, 70 është afër. Nuk dua të jem aktiv kur të jem 80.

 
Megjithatë, fansat e shqetësuar nuk duhet të shqetësohen, pasi largimi i Oldman nga Slow Horses është shumë larg.
Seriali thriller, i cili bazohet në librat më të shitur të Slough House nga Mick Herron, ka lidhur Oldman për të paktën dy sezone të tjera.

Aktori do të luajë Presidentin Truman në dramën historike.

Oldman hyri në aktrim përmes teatrit, duke shkuar deri në West End, ku fitoi vlerësime të larta për rolin e tij kryesor në Dasma e Papës.

Ai përfundimisht filloi karrierën e tij në ekran me filmin e vitit 1986 Sid & Nancy, duke fituar nominimin e tij të parë në BAFTA vitin e ardhshëm për portretizimin e dramaturgut homoseksual Joe Orton në filmin biografik Prick Up Your Ears.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing