Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Bakken Bears ndalin hovin e Prishtinës në Europe Cup

Sport  |  30.10.2018 Ora 21:40   

Bakken Bears nga Danimarka ka ndalur serinë e fitoreve të Z Mobile Prishtinës në FIBA Europe Cup.

Pas dy fitoreve me radhë Prishtina u mposht nga “Arushat” daneze me rezultat 108 me 84.

Te Prishtina më i miri ishte Demario Mayfield që realizoi 21 pikë, 8 kërcime dhe 3 asistime. Kyan Anderson e ndihmoi me 16 pikë të realizuara ndërsa Dardan Berisha shënoi 15 pikë.

Grupit E i prin Bakken Bears me tri fitore dhe gjashtë pikë. Prishtina është në pozitën e dytë me dy fitore dhe një humbje ndërsa tubon 5 pikë.

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing