Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Kosova U19 kualifikohet në rrethin elitar për kualifikimet "Euro2019"

Sport  |  01.11.2018 Ora 17:42   
Përfaqësuesja e Kosovës U17, ka shkruar një histori të re në futbollin tonë.

Djelmoshat tanë kanë marrë edhe një fitore ku kanë mposhtur Qipron me rezultat minimal 1-0.

Të drejtuar nga Besnik Kollari, pas tri ndeshjeve Dardanët e mbyllën në pozitën e parë në Grupin 5, duke lënë mbrapa Skocinë dhe Zvicrën.

Golin e vetëm në këtë takim për Kosovën, e ka shënuar Milot Avdyli pasi kishin kaluar një orë lojë.

Kësisoj verdh e kaltërtit janë kualifikuar për në rrethin elitar të kualifikimeve të Evropianit 2019.
Kosova U17 në këtë grup ndeshjen e parë e kishte humbur 2-1 nga Skocia, ndërsa Zvicrën dhe Qipron i mposhti me rezultat identik 1-0.
 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing