Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Dua Lipa dhe Bebe Rexha të dielen në MTV EMA 2018

Muzikë  |  02.11.2018 Ora 9:05   

Kanë mbetur edhe dy ditë deri tek ceremonia MTV Europe Music Aëards 2018, një prej ngjarjeve më prestigjiozë të muzikës në Evropë, e cila do të mbahet këtë diele, më 4 nëntor në Spanjë, shkruan Radio Plus.
 
Në këtë cermoni do t’i shohim edhe dy yjet me prejardhje shqiptare Dua Lipa dhe Bebe Rexha.

Në mesin e artistëve të nominuar, mandje në mesin e artistëve më më së shumti nominime është Dua Lipa, e nominuar në katër kategori: “Best Artist”, “Best Pop”, “Best Neë Artist”, dhe “Best Look”.
 
Ndërkaq Bebe Rexha, është nominuar në kategorinë “BEST SONG”, për këngën “Meant To Be” në bashkëpunim me Florida Georgia Line.

Artsitja më e nominuar në këtë edicion të MTV EMAs është Camila Cabello, me 6 nominime, tutje vijnë Ariana Grande dhe Post Malone me nga 5 nominime. 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing