Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Rekord i ri botëror në Kolegjin ILIRIA

Kulturë  |  06.11.2018 Ora 21:32   
Sot, më 7 nëntor, duke filluar prej orës 13:00, në Kolegjin ILIRIA do të tentohet të shënohet një rekord i ri botëror, shkruan Radio Plus. 

Është Agim Agushi, tashmë rekordmen i shumëfishtë botëror, dhe në librin e Guiness- it, për goditje të topit me kokë, i cili do të tentojë të arrijë edhe një rekord të ri botëror.

Kësaj radhe, Agim Agushi, i cili është i angazhuar edhe në Kolegjin ILIRA, në ushtrime të matematikës, do të provojë të arrijë rekord botëror në kategorinë veshje-zhveshje të 70 fanelave, gjatë zhonglimit me kokë. /radioplus/

Komentet

Marketing

Tjera në Kulturë

Marketing