Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Mijëra sllovenë pro padisë kolektive kundër Volkswagen

Auto  |  22.01.2018 Ora 12:47   
Volkswagen
Volkswagen

Shoqata sllovene për mbrojtjen e konsumatorëve njoftoi sot se ka mbledhur rreth 6200 ankesa të pronarëve të automjeteve Volkswagen, të cilët kanë vendosur të jenë pjesë e akuzës së konsumatorëve evropianë kundër prodhuesit gjerman, për shkak të mashtrimit me emetimin e ulët të gazrave të dëmshme.

“Deri më tani, aplikacionet e pranuara do të kontrollohen nga avokatët javëve të ardhshme për të përcaktuar nëse dokumentacioni shtesë dhe të dhënat janë të nevojshme për gjykatën”, njoftoi shoqata.

Komentet

Marketing

Tjera në Auto

Marketing