Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Bashkëthemeluesi i LFO, Brian Gillis, vdes në moshën 47-vjeçare

Muzikë  |  31.03.2023 Ora 14:30   
Bashkëthemeluesi i LFO Brian "Brizz" Gillis ka vdekur në moshën 47-vjeçare.
 
Ish-shoku i grupit të Brian, Brad Fischetti - i cili gjithashtu bashkëthemeloi grupin e djemve të viteve 90-ta pranoi se ai po lufton për të përpunuar vdekjen e shokut të tij.

Ai shkroi në Instagram: "Çdo histori përbëhet nga kapituj. Disa zhvillohen natyrshëm. Disa duhet t'i shkurtoni në mendjen tuaj. Dy kapitujt e parë të historisë së LFO humbën një personazh kryesor dje. Brian 'Brizz' Gillis ndërroi jetë. Unë nuk kam detaje dhe nuk do të ishte vendi im t'i ndaja ato nëse do t'i bëja. Unë me të vërtetë po luftoj për ta përpunuar këtë humbje tragjike.

"Marrëdhënia ime me Brian ishte interesante. Ai përmbante momente të vështira, por edhe gëzimi të madh. Mësova shumë prej tij për biznesin e muzikës dhe se si të krijojmë dhe të trokas një shfaqje. Dhe janë ato aspekte pozitive të marrëdhënies sonë që Unë do të mbështetem tani dhe përgjithmonë.

Brad tani shpreson se Brian po bën muzikë në një vend tjetër me bashkëthemeluesin e ndjerë të LFO, Rich Cronin, i cili vdiq në vitin 2010 në moshën 36-vjeçare nga leukemia dhe Devin Lima.
 
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing