Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Këto janë duelet e sotme në Ligën e Evropës

Sport  |  13.04.2023 Ora 8:53   

Pas ndeshjeve spektakolare që u zhvilluan të martën dhe të mërkurën, sot ndeshjet e para të fazës çerekfinale zhvillohen edhe në Ligës e Evropës.

Sfida kryesore do të jetë ajo që zhvillohet në stadiumin “Old Trafford”, aty ku ballafaqohen Manchester United me Sevillën.

“Djajtë e kuq” do të futen në këtë sfidë me mungesa atë mëdha si Rashford, van de Beek dhe Greenwoord.

Roma do të luaj kundër Feyeenordit në udhëtim, kurse skuadra tjetër italiane, Juventusit e pret Sportingun në “Allianz Stadium”.

Ballafaqimi tjetër do të jetë ai ndërmjet Bayer Leverkusenit dhe Royale Unionit.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing