Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Autoritetet e Venecias zbulojnë pse kanali u kthye ngjyrë jeshile

Të Tjera  |  30.05.2023 Ora 13:44   
Një pjesë misterioze e ujit të gjelbër që u shfaq në Kanalin e Madh të Venecias të dielën që u shkaktua nga një kimikat që përdoret zakonisht në ndërtimet nënujore.

Kimikati - fluorescein - nuk është toksik. Mbetet e paqartë se si substanca përfundoi në kanal, por Agjencia Rajonale për Mjedisin në Venecia (ARPAV) tha se duke pasur parasysh vëllimin e lëshuar, nuk ka gjasa të ishte një aksident.

Njolla e gjelbër u vu re për herë të parë nga banorët pranë urës së Rialtos të dielën në mëngjes me orën lokale dhe u rrit ngadalë gjatë ditës.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Të Tjera

Marketing