Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Ylli i tenisit amerikan Sloane Stephens thotë se abuzimi racist në mediat sociale "vetëm është përkeqësuar"

Sport  |  30.05.2023 Ora 14:27   
Sloane Stephens, kampionja e US Open 2017 dhe finalistja e French Open 2018, thotë se abuzimi racist i synuar ndaj saj në mediat sociale ka qenë një problem gjatë gjithë karrierës së saj në tenis.

“Nuk ka të ndalur kurrë. Nëse ka ndonjë gjë, është vetëm përkeqësuar, "tha Stephens të hënën.

Stephens u pyet se sa i keq është abuzimi, për të cilën ajo u përgjigj: “Dua të them, padyshim që kur ka hetime të FBI-së me atë që njerëzit po ju thonë në internet, është shumë serioze. Natyrisht që ka qenë diçka me të cilën jam marrë gjatë gjithë karrierës sime.

Stephens, aktualisht e renditur në vendin e 30-të në botë, nuk dha detaje të mëtejshme mbi abuzimin që ka marrë kur foli me gazetarët të hënën.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing