Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Sonte luhet finalja e Europa League, Sevilla - Roma

Sport  |  31.05.2023 Ora 9:13   

Sevilla dhe Roma do të përballen në Budapest, atje ku kërkojnë trofeun e madh evropian.

Ky takim zhvillohet me fillim nga ora 21:00, me Sevillan që njihet tradicionalisht si skuadër e këtij kompeticioni, kurse në anën tjetër, Mourinho kërkon një tjetër trofe evropian në krye të Romës, kjo pasi që vitin e kaluar  e fitoi trofeun e Conference League.

Acuna, Corona dhe Geye janë mungesat tek skuadra spanjolle, kurse Marash Kumbulla është e vetmja mungesë tek Roma.

 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing