Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Kumail Nanjiani dhe Mandy Moore do të luajnë në filmin Thread: An Insidious Tale

Film  |  31.05.2023 Ora 11:12   
Kumail Nanjiani dhe Mandy Moore kanë marrë pjesë në filmin "Thread: An Insidious Tale".
 
Dyshja janë të bashkangjitur për të luajtur në filmin e fundit në universin horror 'Insidious' nga Screen Gems, Blumhouse dhe Atomic Monster të James Wan.
 
"Thread" është pjesa e gjashtë e ekskluzivitetit - që shikon njerëzit e zakonshëm të kapur me entitete demonike - por shërben si një projekt spin-off dhe jo një vazhdim i serisë.
 
Komploti përqendrohet te një burrë dhe një grua (Nanjiani dhe Moore) të cilët kërkojnë ndihmën e një magjie për të udhëtuar pas në kohë dhe për të parandaluar vdekjen e vajzës së tyre të vogël.
 
Siç pritej, pasojat rezultojnë të rënda.
 
Franshiza 'Insidious' u lançua në vitin 2011 dhe ka fituar më shumë se 542 milion dollarë në total në arkë me filmin e pestë 'Insidious: The Red Door' i planifikuar të dalë në korrik.
 
Kumail luajti rolin e Kingos në filmin "Eternals" të Marvel Cinematic Universe (MCU), por sugjeroi që regjisorët legjendar Quentin Tarantino dhe Martin Scorsese kishin fituar të drejtën për të kritikuar filmat e suksesshëm të superheronjve.
 
Ylli 45-vjeçar tha: "Padyshim që më pëlqejnë filmat që bën Tarantino ose Scorsese, dhe mund të mos pajtohem me mendimin e Scorsese për filmat me superhero, por dua të them, kush tjetër ka fituar të drejtën për të pasur një mendim?"
 
Në vitin 2019, Scorsese i krahasoi filmat e Marvel me "parqe tematike" dhe këmbënguli se ato "nuk janë kinema" dhe Kumail e sheh "të çuditshme" që njerëzit u ofenduan aq shumë nga komentet e regjisorit.
 
Ai i tha revistës Esquire: "Nëse Scorsese nuk ka fituar të drejtën për të pasur një mendim për filmat, atëherë askush nga ne nuk duhet të ketë një mendim për filmat. Është kaq e çuditshme që njerëzit mërziten për këtë."

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing