Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Katalogu muzikor i Queen së shpejti mund të shitet për 1 miliard dollarë

Muzikë  |  31.05.2023 Ora 17:14   
Sipas raporteve, katalogu muzikor i Queen së shpejti mund të shitet për më shumë se 1 miliard dollarë (809 milionë funte).

Një burim i njohur me blerjen e supozuar të muzikës i tha CNN se diskutimet janë duke zhvilluar mirë që Universal Music Group të blejë të gjithë katalogun e pasëm të grupit legjendar nga Disney Music Group.

Nëse marrëveshja e raportuar shkon përpara, çmimi i shitjes do të ishte më i madhi në histori, duke tejkaluar rekordin aktual prej 500 milionë dollarësh (404 milionë £) për blerjen e katalogut të Bruce Springsteen në 2021.

Anëtarët themelues Brian May dhe Roger Taylor vazhdojnë të performojnë si Queen me Adam Lambert si vokalistin e tyre kryesor.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing