Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Kesha shpall turneun në 20 qytete në SHBA

Muzikë  |  31.05.2023 Ora 17:19   
 Kesha ka njoftuar një turne në 20 qytete në mbështetje të albumit të saj të fundit ‘Gag Order’.

Të martën, këngëtarja e këngës “Die Young” njoftoi një turne në Amerikën e Veriut në mbështetje të albumit të saj më të ri, Gag Order. Ajo do të bëjë turne më vonë këtë vit me të ftuarin special, muzikantin Jake Wesley Rogers.

Gag Order, albumi i pestë në studio i këngëtares, u publikua më 19 maj. Kesha së fundmi i tha Rolling Stone se albumi është "gjëja më intime që kam krijuar ndonjëherë".

Duke zbuluar turneun në Instagram, 36-vjeçari deklaroi, "GAG ORDER TOUR. KUSH DO TË PARAQITET?"

Turneu do të nisë më 15 tetor në Dallas, Teksas dhe do të përfundojë më 18 nëntor në Los Angeles.
 
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing