Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Paditet këngëtarja Ariana Grande për plagjiaturë

Muzikë  |  01.02.2019 Ora 13:34   
Artisti Vladimir Kush ka bërë një padi kundër këngëtares Ariana Grande dhe kompanisë e cila ka bërë prodhimin e videos për këngën God Is A Woman.

Kush gjithashtu I ka bërë kërkesë gjykatës që të vë nën hije për momentin klipin e këngëtares në You Tube, video kjo e cila deri më tani ka marrë hiq më pak se 197 milionë shikime, nga lansimi I saj më 13 korrik të 2018-ës.

Në pjesën ku në video shihet silueta e një femre mbi një qiri, është pikërisht pjesë ku artisti pretendon se është vjedhur nga një piktur e tij, të cilën e ka bërë në vitin 2000. Ai ka thënë se në vitin 2000 ka bërë disa piktura dhe ato I ka quajtur The Candle dhe The Candle 2, dhe piëkrisht koncepti I skenës në video është marrë nga piktura e tij.

Ende për mediat  nuk është prononcuar asnjë nga zëdhënësit e këngëtares e as ajo vetë./radioplus/  
 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing