Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Mourinho pranon fajin dhe dënohet për evazion fiskal

Sport  |  05.02.2019 Ora 13:07   
Po raportohet se Mourinho ka pranuar dënimin një vjeçar me burgim për evazion fiskal, por nuk do të mbaj asnjë ditë aty. Kjo për shkak se ligji i Spanjws nuk burgos ata persona që dënohen për më pak se dy vite.
Portugezi është akuzuar se nuk ka paguar ose i ka ikur taksave për shumën e 3.3 milionë eurove.

Pasiqë dënimin me burg nuk do ta vuaj, Mourinho do të paguaj gjobë prej 2 milionë euro.

 Momentalisht Jose Mourinho është pa punë, ku para pak javësh është shkarkuar nga posti i trajnerit të Manchester United që u zëvëndësua nga Ole Gunn Solskajer.

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing