Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Sonte Barcelona - Real Madrid, formacionet e mundshme

Sport  |  06.02.2019 Ora 12:32   
Barcelona do të mirëpresë Real Madridin në Camp Nou për ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Copa del Rey.

Do të jetë vetëm përballja e dytë në sezonin 2018-19 pasi që në takimin e parë katalunasit kishin shënuar fitore të thellë para shikuesve të vetë me rezultat 5-1.

Në tërësi, sot do të jetë ndeshja e tyre 239-të, ku Reali kryeson me 95 fitore kundrejt 93 të Barcelonës, ndërsa 50 ndeshjet tjera kanë përfunduar baras.

Tashmë janë publikuar formacionet e mundshme teksa figuron edhe Lionel Messi, i cili nuk dihet deri në çastin e fundit nëse do të paraqitet në këtë ndeshje.

Barcelona: Ter Stegen; Semedo, Pique, Lenglet, Alba; Arthur, Rakitic, Busquets; Coutinho, Suarez dhe Messi.
Real Madrid: Navas; Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo; Casemiro, Kroos, Modric; Lucas, Benzema dhe Bale.

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing