Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Të premtën fillon stinori pranveror i IPKO Superliga e Kosovës

Sport  |  11.02.2019 Ora 17:27   

Ndeshja ndërmjet KEK-ut dhe Llapit, e cila do të zhvillohet, të premten, në orën 13:30 , në stadiumin “Agron Rama” në Obiliq, do ta hapë stinorin pranveror në IPKO Superligë. 

Dy ndeshje do të luhen të shtunën, derisa e diela është rezervuar për derbin e qytetit, Drita – Gjilani, ndeshje e cila do ta hijeshojë edhe festën e 11-vjetorit të Pavarësisë. Ndërkohë, java e 18-të do të mbyllet me dy ndeshje tjera interesante që zhvillohen të hënën, ku Prishtina sfidohet nga rivali lokal Flamurtari, derisa Feronikeli luan si mysafir kundër Lirisë.


E premte, 15 shkurt
13.30   KEK-u – Llapi

E shtunë, 16 shkurt
13.30   Ballkani – Drenica
13.30   Ferizaj - Trepça ‘89

E diel, 17 shkurt
13.30  Drita – Gjilani

E hënë, 18 shkurt
13.30   Flamurtari – Prishtina
13.30   Liria – Feronikeli

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing