Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Me 5 Mars në Gjenevë Honda do të paraqitet me prototipin Honda " EV "

Auto  |  28.02.2019 Ora 12:22   
Honda njoftoi tashmë se do të debutojë me prototipin  EV në Gjenevë të Zvicrrës me 5 Mars në eventin e automjeteve “Motor Show”.

Prodhuesi lëshoi ​​imazhe të reja të veturës së vogël me rrota unike, dhe dritat prapa rrethore që përputhen me fenerët. Gjithashtu prototipi përmban kamera në vend të pasqyrave tradicionale të shikimit. Për të rifreskuar kujtesën tuaj, ky automjet është një vazhdim i konceptit Urban EV që Honda debutoi në vitin 2017.

Makina e re përmban një dizajn më të butë dhe më të rrumbullakët duke ruajtur ndjenjen e origjinalit.Brenda kabinës, do të gjeni tre ekranet kryesore. Dy ekrane të tjera në skaj të pultit, duke treguar pamjet e pasme të kapura nga Sistemi Kamera Mirror. Karrika prej pëlhure te shoqëruara me dru, dysheme të sheshtë në pjesën e përparme dhe të pasme të kabinës. Karakteristika të tjera përfshijnë një xham të panjohur panoramik dhe pasqyrën e pasme dixhitale.Modeli është elektrik dhe me një karikim do të përshkoj mbi 200 KM ,për 30 minuta do të karikohet 80% e baterisë.

 

Komentet

Marketing

Tjera në Auto

Marketing