Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Audi hap objektin dhjetëra milionësh për testimin e përplasjeve

Auto  |  21.09.2023 Ora 9:54   
Audi ka hapur Qendrën e re të Sigurisë së Automjeteve në parkun e tij teknologjik në Ingolstadt të Gjermanisë.
Objekti do të lejojë prodhuesin e automjeteve të kryejë lloje të shumta testesh përplasjeje përpara se të lansojë një model të ri.

Qendra, e cila u desh tre vjet për t’u ndërtuar, kushtoi rreth 100 milionë euro dhe aty punojnë afërsisht 100 punonjës.

Audi e projektoi objektin duke pasur parasysh të ardhmen, duke u siguruar që qendra mund të kryejë teste që shkojnë përtej standardeve të sotme të përplasjeve që kompania duhet të përmbushë në tregje të ndryshme.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Auto

Marketing