Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

R Kelly lirohet nga burgu pasi “dikush” paguan detyrimet e tij

Muzikë  |  11.03.2019 Ora 14:43   
Këngëtari R Kelly është liruar për herën e dytë brenda dy javëve nga burgu, pasi një I panjohur pagoi 161 mijë dollar amerikan borgj për kujdestarin e fëmijës së tij, detyrim të cilin R Kelly nuk e kishte paguar.

Kështu kjo nuk është hera e parë që R Kelly nuk paguan detyrimet e tij për fëmijët sipas marrëveshjes me ish gruan e tij Drea Kelly dhe kjo e fundit pasi ka kaluar më shumë se një vit dhe këngëtari nuk I kryen detyrimet është e obliguar ta paraqesë në gjyaktë.

Ylli I këngës “I Believe I Can Fly” me tu thirrur nga gjykata ka qenë I gatshëm të paguajë vetëm 60 mijë dollar, meqë ai tashmë nuk qnëdron mirë nga financat, por një gjë të tillë gjykata e kishte refuzuar, duke e futur në burg.

Përpos problemeve financiare R Kelly aktualisht është 10 herë I paditur nga raste të ndryshime për abuzime seksuale, ndër personat që kanë paditur ka edhe minorene, sipas tyre ngjarjet e tilla kanë ndodhë gjatë viteve 1998 dhe 2010./radioplus/
 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing