Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Albumi i "The Greatest Showman" më i shituri në 2018 (VIDEO)

Muzikë  |  14.03.2019 Ora 10:45   
IFPI, organizata që reprezenton industritë e muzikës, ka bërë të ditur se kolonat zanore të filmit “The Greatest Showman” të përfshira në albumin e filmit, ka qenë më e shitura në botë për vitin 2018.

Lansuar së bashku me filmin, albumi ka pasur sukses global, duke përfshirë Australinë, Japoninë, Britaninë e Madhe dhe Shtetet e Bashkuara, shkruan RadioPlus.

Albumi poashtu ka qenë në pozitën e parë në iTunes në 60 shtete të ndryshme.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing