Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Academy of Country Music Award do të mbahet në prill

Muzikë  |  14.03.2019 Ora 10:50   
Academy of Country Music Awards do të mbahet në më pak se një muaj dhe tani ka dalë lista e të famshëmve që do të performojnë.

Ngjarja do të zhvillohet në MGM Grand Garden Arena në Los Angeles, të dielën më 7 prill. Reba McEntire do ta udhëheqë ceremoninë madje edhe do të këndojë, shkruan RadioPlus.

Ajo do të jetë e shoqëruar nga Miranda Lambert, Maren Morris, Brothers Osborne, Kane Broën, Little Big Town, Thomas Rhett, Chris Stapleton dhe George Strait.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing