Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Makina më e shëmtuar në botë do të dalë në shitje në ankand

Auto  |  09.11.2023 Ora 15:51   
Makina ndoshta më e ‘shëmtuar’ në botë, Alfa Romeo Castagna Vittoria e vitit 1995, do të dalë në ankand më vonë këtë muaj në ekspozitën “Autoclassica” në Milano të Italisë.

Bazuar në një Alfa Romeo 75 të vitit 1987, Castagna Vittoria u ndërtua për Panairin e Makinave në Gjenevë në vitin 1995 nga fabrika Carrozzeria Castagna, shkruan Drive.Castagna u bë e famshme gjatë viteve 1920 dhe 1930 duke krijuar baza të automjeteve me porosi për brendet sikurse Fiat, Alfa Romeo madje edhe për markën ndërkombëtare si Duesenberg nga SHBA.Shtëpia e dizajnit u mbyll në vitin 1954, por u ringjall në vitet 1990 dhe përdori modelin Vittoria si një mënyrë për të krijuar vëmendje.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Auto

Marketing