Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Vedat Muriqi s’luan ndaj Zvicrës dhe Bjellorusisë

Sport  |  14.11.2023 Ora 15:19   
Sulmuesi Vedat Muriqi nuk do të luajë në dy ndeshjet e fundit të Kombëtares së Kosovës në kuadër të kualifikueseve për EURO 2024.

Dardanët më 18 nëntor do të luajnë në Bazel kundër Zvicrës, një tjetër ndeshje e rëndësishme në kuadër të kualfikimeve për Evropianin “Gjermania 2024”, derisa Kombëtarja jonë më 21 nëntor në “Fadil Vokrri” ndaj Bjellorusisë mbyll këtë cikël të garave.
Ylli i Mallorcas, ka pësuar lëndim në ndeshjen Kosova-Izraeli, dhe siç rapotohet, ai do të jetë larg fushës së blertë për më shumë së një muaj.

Pas ekzaminimeve të fundit u zbulua shkalla e lëndimit të sulmuesit shtatlartë, i cili pësoi tërheqje muskulore dhe, sipas medieve spanjolle, Muriqi do të mungojë 4-6 javë.

Sulmuesi kosovar krahas dy ndeshjeve me Kosovën, s’do të jetë në dispozicion as në ndeshjet e ekipit spanjoll kundër Atletico Madridit, Alavesit, Sevillës dhe Cadizit.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing